5 Adımda K-Beauty

5 Adımda K-Beauty


1. TEMİZLEME: Güzellik parıl parıl parlayan, sağlıklı bir ciltten gelir. Yüz temizleme hem güzellik hemde bakımın ilk adımıdır. Sağlıklı, ışıltılı ve taze bir cilde sahip olmak için yüzü kirlerden, salgılardan ve makyajdan arındırmak gerekmektedir. Günde iki kez sabah ve akşam cilt bakımı için yapılması gereken ilk adımdır.


2. PEELİNG: Cildin derinlemesine arındırılması, hasarlı üst deriyi kaldırarak, canlı ve sağlıklı deriyi ortaya çıkarma işlemidir. Cildi ölü hücrelerden temizlemek, taze ve canlı bir görünüm vermek için cilt yapısına göre haftada 1 veya 2 kere yapılması gereken bir adımdır.


3. TONİKLEME: Tonikler cilt temizliği için kullanılan özel losyonlardır. Hem rahatlatıp, hem arındırırken aynı zamanda cildi sıkılaştırma özelliğine sahiptirler. Erkeklerde ve kadınlarda mutlaka günlük bakımda, cilt temizlendikten sonra uygulanması gerekmektedir.


4. MASKE: Cilt maskeleri, cildin ihtiyaçlarına göre uygulanan, tedavi töntemleridir. Maskeler, cildin yenilenmesini sağlamakla birlikte, daha sağlıklı ve parlak bir cilt görünümüne yardımcı olmaktadır. Cildi beşler, nem verir, tıkanmış gözenekleri açar ve diğer kullanmış olduğunuz cilt bakım ürünlerinin daha etkin olmasını sağlar. Haftada 1-2 kere günlük bakımınıza ek olarak uygulanması gereken bir adımdır.


5. NEMLENDİRME: Yaşlanmaya karşı en önemli adım nemlendirmedir. İyi nemlenmiş bir cilt, kuruluk ve kuruluktan kaynaklanan çatlamalara ve dökülmelere dayanıklı olur. Cilt nemlendiğinde gerilmez ve elastikiyetini korur. Nemlenmiş cilt dış faktörlerden korunur. Son adım olarak hem gündüz hem gece bakımınızda mutlaka kullanılması gereken son adımdır. Gündüz kullanılan nemlendirici cildi günlük dış faktörlerden korurken, gece kullanılan nemlendirici uyku sırasında vücudun haraketsiz kaldığı süre boyu cildi korur.

Neden K-Beauty?


Kore cilt bakımı kültüründe porselen gibi bir cilde sahip olmak oldukça önemli olmasıyla birlikte, soyluluk belirtisi olarak görülmektedir. Öyle ki şuan sektörün öncülerinden olan Güney Kore, aynı zamanda “Yeni Fransa” olarak adlandırılmaya başlandı.

Kore’nin geleneksel olarak cilt bakımına yaklaşımı, cildin dış katmanları üzerine çalışmaktansa, kişiye özel bir rejimle tüm cildin sağlıklı, iyi nemlendirilmiş ve beslenmiş olmasına odaklanarak yaşam boyu sürecek sonuçlara odaklanır.

K-Beauty ürünlerinin başarısının en önemli nedeni, gelenekselleşmiş doğal içeriklerin, yenilikçi teknolojiyle harmanlanmasında yatmaktadır.
Yükleniyor...